SMILLEBOY OFERTA WESELNA LISTA ZABAW


 

Lista zabaw weselnych

Zabawa taneczna Pociąg po krajach Europy.

Zaczynamy: Jedzie pociag z daleka, kolejne (zorba) Grecja, Lambada (Karaiby), Italaino vero (Włochy), Ch‘sellise (Francja), Rock’Roll of Clock (USA).

Zabawa taneczna:

Panie tancza Macarne, Panowie Kazaczok, ewentualnie drugie tance to Panie CanCan, Panowie Jezioro Łabędzie.

Sylwester na weselu-przbieranki

Wystrzałowa animacja”Sylwester na weselu” w trakcie bloku muzycznego, rozdaje gadżety (peruki, kapelusze, maski weneckie , disco okulary i inne, podobne jak w fotobudkach) do przebrania się gościom na parkiecie. Blok hitów muzycznych sylwestrowych.

Meksykanie:

Zabawa taneczna: Wybieramy trzech Panów ( dostana do przebrania pancho,sombrero meksykańskie i gitary). Dj Puszcza Desperedo i blok hitów (La Bamba, Volare, Baila Me). Panowie rabia show jak z filmu Desperado. Podczas bloku bawią się razem z gośćmi.

Zabawa w pociąg

Wszyscy idą sobie w kólku, najpierw trzymają sie za biodra, potem za kolana, za kostki, a na końcu prowadzący im dziękuje i mówi – proszę sobie usiąść – i oczywiście wszyscy siadają na podłodze – a mieli siąść do stołu.

Marynarki

Wybieranych jest kilka par. Mężczyzna musi mieć ze sobą marynarkę. Zabawa polega na tym, iż wybrane pary tańczą, a na podany przez orkiestrę znak, mężczyzna zdejmuje z siebie marynarkę, przywleka ją na lewą stronę i zakłada ją ponownie. Partnerka może mu w tym pomagać. Para, która to wykona jako ostatnia, odpada. Konkurs kończy się, kiedy pozostanie tylko jedna para.

Taniec karibski( w rytmach lambady)

Do tej zabawy potrzebny nam będzie kawałek sznurka, linki itp. długości około 3-4 m. Wybieramy z gości weselnych kilka par. Dwóm osobą każemy stanąć na środku sali, ze sznurkiem rozciągniętym między sobą. Pozostałe osoby stają po jednej stronie rozciągniętego sznurka.Zabawa polega na tym, że w takt muzyki granej przez orkiestrę, wszystkie pary tańczą i w międzyczasie przechodzą pod rozciągniętym sznurkiem, raz w jedną, a następnie w drugą stronę. Osoby, które tzymają sznurek, trzymają go na początku wysoko, ale z każdym przejściem wszystkich tańczących par na drugą stronę obniżają go coraz niżej. Osoby tańczące ze sobą muszą trzymać się caly czas siebie, nie mogą się puścić. Odpada para, która dotknie sznurka lub w trakcie przechodzenia pod sznurkiem nie będzie się trzymać między sobą. Oczywiście wygrywa ta para, która zostanie na samym końcu.

Rodzinne sto lat

Po kilku pierwszych tańcach, w czasie przerwy, prosimy całą rodzinę pana łodego o powstanie. Panowie nalewają wódkę, następnie cała rodzina śpiewa sto lat i pije za zdrowie rodziny pani młodej. Dziękujemy rodzinie pana młodego i o to samo prosimy rodzinę pani młodej. Później śpiewamy ogólne sto lat dla pary młodej. Jeżeli wesele jest filmowane możemy umówić się z kamerzystą aby stanął na podwyższeniu, tak aby objąć cały parkiet, a my prosimy gości po jakimś wesołym tańcu aby na nasze raz, dwa, trzy bardzo głośno krzyknęli w kierunku kamery swoje imię!

Pociąg

Zabawa organizowana jest z reguły tuż przed oczepinami lub w trakcie zabawy weselnej. Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które ustawiają się jedna za drugą „w wagoniki” następnie do muzyki jedzie pociąg z daleka, zaczyna się taniec. Orkiestra, co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji, w jakim kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np.: we Francji KanKana, w Rosji Kazaczoka, w Wiedniu Walca itd. (w rytm odpowiedniej muzyki) ilość krajów i utworów, zależy zarówno od inwencji twórczej naszej orkiestry (której z pewnością nie braknie!), no i wytrzymałości gości.

Chłopiec czy dziewczynka

Jeszcze jedna zabawa weselna w cyklu zabaw oczepinowych. W zabawie bierze udział Para Młoda, która siada do siebie placami na krzesełkach, w tym czasie kapela przygrywa krótkie melodie. Na znak orkiestry lub po zakończeniu utworu Nowożeńcy odwracają się do siebie, jeżeli obydwoje obejrzą się w tą samą stronę, to znaczy, że będzie chłopiec jeśli w przeciwne to dziewczynka. Zabawa powtarzana jest tyle razy, ile dzieci chce mieć Para Młoda.

Kareta

Zabawa w karetę – organizowana jest zazwyczaj w trakcie oczepin – do zabawy weselne potrzeba 9 osób, które reprezentują: 4 koła karety, 2 konie, 1 woźnice, no i oczywiście Króla (Pan Młody) i Królową (Pani Młoda). Ta zabawa weselna polega na szybkim reagowaniu na słowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety (należy wstać i obiec krzesło). Za niezareagowanie na słowo np. Król, Pan Młody reprezentujący Króla musi wypić kieliszek wódki bez popitki. Przy odpowiednio dobranym opowiadaniu zabawa potrafi rozweselić do łez zebranych gości.

 

Kontakt


Smilleboy Art&Music&Media

Managment

510 298 411